• Български
  • English

Новини

Изабелла Шиникова с победа в Стокхолм и 18-а титла от турнир на ITF за жени

Състезателката на СК „Дема“ Изабелла Шиникова спечели титлата на турнира в Стокхолм с награден фонд 10 000 долара и това е 18-а победа в нейната кариера от турнир от календара на ITF за жени. Във финала националката ни за „Фед Къп“ се наложи над №3 в схемата Кристина Шмидлова (Словакия) с 6:2 6:4 за час и пет минути игра. Това беше първа среща на Изабелла с по-малката сестра на достигалата до топ 30 в света Анна-Каролина Шмидлова, а в целия турнир българката загуби само един сет. По пътя към финала тя отстрани последователно Доминик Карегат (Холандия) със 7:5 6:4, представителките на домакините от Швеция Фани Остлунд с 6:4 6:1 и Паулина Вулкан с 6:0 6:3 и №6 в схемата Анастасия Шошина (Украйна) с 3:6 6:3 6:2. За 7-а си титла през тази година Изабелла взима 12 точки за световната ранглиста. В надпреварата на двойки Шиникова и Деа Херджелаш бяха поставени под №2 и достигнаха до полуфиналите.

На турнир също с награден фонд 10 000 долара друга състезателка на СК „Дема“ – Джулия Терзийска – достигна до полуфиналите и на сингъл, и на двойки. Тя започна с убедителни победи над Йелена Стоянович (Австралия) с 6:3 6:1 и Мирабел Нджозе (Великобритания) с 6:0 6:3, отстрани по-трудно в четвъртфиналите №5 в схемата Каролин Ромео (Франция) с 6:2 3:6 6:3 и отпадна на полуфинал срещу втората поставена Мелани Клафнер (Австрия) след оспорван мач с 6:7(4) 7:6(6) 3:6. На двойки Терзийска и французойката Ромео загубиха в същата фаза от рускините Дмитриева и Прибилова с 6:0 6:7(3) 7:10.

На турнира за мъже в Анталия със същия награден фонд 10 000 долара Юри Хачатрян започна с победа в квалификациите над узбекистанеца Григорий Коробейников с 3:6 7:5 6:3, след което отпадна от беларусина Арцьом Дарбиян в друг трисетов мач с 6:2 5:7 1:6. На силния турнир за юноши и девойки до 18 години  от календара на ITF в Сен Сиприан (Франция) пък взе участие Александрина Шиникова, която обаче загуби първия си мач срещу представителката на домакините Люси Ракин с 6:1 0:6 6:7(3).